14 Mayıs 2011 Cumartesi

Sonuç Şaşırtmadı / eurovision 2011


Eurovision 2011 için bakalım bu sene kim aday olucak derken yüksek sadakat açıklandı, TRT'nin bu isabetsiz seçiminden sonucun ne olduğu belliydi. Neyse olumsuz düşünmeyelim dedik, eurovision için bestelenen şarkıyı dinleyince olumsuz düşünmemek elde değildi, liseli grupların yaptığı gibi, ruhsuz, dinleyene hiç birşey hissettirmeyen bir şarkı ile eurovision'u kazanmak, kazanmayıda bırak finale kalmayı düşünmek aptallıktı.. Türkiyede bir sürü müzik eleştirmeni bu konuda çok yazdı çizdi ama TRT polemik olarak değerlendirdiği için bunları görmezden geldi...

Eurovision'a siyasi bir yarışma diyorlar... evet yada hayır bu tartışılır ama şarkıya bakarsan ister siyasei olsun ister başka birşey böyle bir rezalet şarkıyla eurovision'a katılmak aptalcaydı..

Yüksek Sadakata gelince, gazetenin birinde hafta sonu ekinde bir röpörtajlarını görmüştüm, birde fotoğraf çekilmişler, metallica'nın load albumun içindeki fotoğrafın bire bir aynısı pozlar duruşlar yüz yüze vermiş dört kişi.. Hep birilerinin yolundan gitmek hep birileri gibi olmaya çalışmak, müzkler desen alışveriş merkezlerinde restoranda içerde ses olsun diye çalınan müziklerden farkı yok.. Hani vaay süper bir şarkı yapmış adamlar bu albumunu mutaka almalıyım diyebileceğim bir durum olmadı bu güne kadar..

TRT'nin fazla şansı yok bu konuda, yani onlarda haklı her sene kime teklif götüreceklerini şaşırmış durumdalar, çünkü ülkede kaliteli sanatçılar hep sabit, her sene sertap erener ile karılacak değilsiniz ya.. arkadan gelenlerde onlar kadar kaliteli değil..

Seneye kime teklif götüreceğini çok merak ediyorum TRT'nin, belki bu sefer grup değilde güçlü bir ses bizi öne çıkarır..

4 yorum:

cattibrie_fr dedi ki...

Valla şarkının orjinalini söyleyen amcalar pek bir iyi söylemişler :P(çalıntı imiş şarkı bir rivayete göre ki aralarındaki benzerlik pek bir fazla geldi bana, dinledikten sonra 2 şarkıyıda. Sex Pistols--Submission.)

Eski Milenyum dedi ki...

bunlar ucuz pop kütleleri, eski TRT olsa bunları ciddiye almazdı tabi, adamlar dönüşte anlımız açık falan demişler, insanda biraz utanma olur ayıp, yüzsüz herifler, bari hayal kırıklığı için özür dileriz falan deyin, bunlar şimdi var yarın yok, mazhar alanson'un türk lokumu ile tatlı rüyalar albumunu aldım geçen, album 2002 yılında çıkmış, 10 sene sonra bu albumu aldırtacak kadar kaliteli müzik yapıyor adam.. Birde bunlara bak, günü kurtarsınlar yeter.. Yazımda da belirttiğim gibi, kaliteli müzik dinleyenlerin filtresinde kalıcak başarısız taklitçi bir grup..

Eski Milenyum dedi ki...

youtube'daki şarkıların altına da "poresas" kullanıcı adı ile yazılan bir yorum çok hoşuma gitti :D

Yüksek Sex
Sadakat Pistols
Sadakat Sex
Yüksek Pistols
Rezalet Sadakat
Seç beğen al!

cattibrie_fr dedi ki...

Bak bu yorumu görmemiştim. İyiymiş... :)
Her türlü fiyaskoyu geçtim ki kostümleri ayrı bir felaketti, özellikle mi arayıp buldular bu yeni solistlerini çok merak ediyorum, eski solistlerinin tıpkısının aynısı. Hınk demiş burnundan düşmüş maşallah.
Çok sağlıklı bir kurum olarak görmüyorum TRT'yi ayrı mevzu, ama illede ünlü birilerinin katılmasına gerek yok ki teklif götürmek için debelenip duruyorlar. Şebnem Paker ablamız meşhur muydu, değildi. Önce bir 12.lik sonra bir 3.lük getirdi, çok da güzel oldu.